ועדת הכלכלה – ישיבת חירום להצלת התעופה הכללית והפנים ארצית בישראל

חברים,

שלא נטעה – עדיין לא הגענו ליעד.

עוד שלב במאבק סזיפי, קשה, כמעט בלתי אפשרי – כי התחלנו אותו באיחור רב, ובעיקר כי עומדים מולנו כוחות ענקיים, טייקוני נדל”ן, שהצליחו לגייס לטובתם כוחות רבים בתואנות שקריות וחסרות שחר, כמו “בניה לזוגות צעירים” (על אדמות כפר שמריהו וצפון תל אביב) ו”שדה מסוכן לתושבים”.

 אבל בהחלט הישג נאה.

ישיבת וועדת הכלכלה של הכנסת, שהוגדרה “ישיבת חירום להצלת התעופה הכללית והפנים ארצית בישראל”, היא יוזמה של אגודת התעופה.

חברת הכנסת איילת שקד וסגן יו”ר הכנסת ח”כ יצחק וקנין הם בעיני לא פחות מראויים להערצה.

נפגשנו עם איילת שהסכימה לקבל אותנו באמצע המבצע בעזה כשהיא עסוקה עד מעל הראש, וכבר תוך כדי פגישה התחילה להזיז עניינים. היא זימנה את ישיבת החירום תוך כשבוע (!) וגייסה חברי כנסת נוספים כמו ח”כ רוברט אליטוב וח”כ נחמן שי.

בפעולות מקדימות שעשינו נפגשנו עם ח”כ וקנין שמבין אולי הכי טוב את נושא התעופה מבין חברי הכנסת, לאחר שביחד עם רת”א וגיורא רום קידם את נושא חוק הטיס. נפגשנו עם איגוד הטייסים שהתגייסו להצלת התעופה הפנים ארצית וגם התעופה הכללית. נפגשנו עם אסף אגמון וצמרת מכון פישר, שכגורם מחקר מקצועי בתעופה מבין את הסכנה, והצטרף למאבק. ועם עוד גורמים חשובים.

 

בישיבה אתמול היה מדהים לשמוע איך כל הגורמים המקצועיים מבינים את הסכנה החמורה, אומרים שאסור לסגור את שדה דב ואת הרצליה ללא חלופה מתאימה פועלת. מילים כמו “חלם” ו”אזלת יד ממשלתית” ליוו את הדיון. צוות האגודה עם עו”ד דן משה, אורי אביב, סם אלימלך ואני, מנכ”ל כימ-ניר אודי זהר ואחרים היו מאוחדים בדעה שהסכנה ברורה ומיידית. הבהרנו שהמצב חמור כבר היום ויש האטה ניכרת בפעילות.

את מה שאמרו גיורא רום, אסף אגמון, רוני זהר, אודי זהר, נציגי האגודה והאחרים – תוכלו לקרוא בעיתונות ובפרוטוקול הישיבה. גם את הפגיעה בפריפריה לא שכחנו.

חברי הכנסת איילת שקד ויצחק וקנין היו ברורים ונחרצים. והיו”ר ח”כ ברוורמן סיכם בנחרצות.

תוכלו לקרוא את הסיכומים ואת הדרישות הנחרצות שדורשת הוועדה. תוכלו גם לקרוא שהוחלט להקים תת וועדה לנושא תמיכה בתעופה בראשות ח”כ וקנין וח”כ איילת שקד.

אז מה? אתם חושבים שניצחנו במלחמה על החיים שלנו ? ממש לא. זה עוד נצחון קטן בקרב. לא במלחמה. אולי אחד החשובים שהיו, אבל הדרך עוד ארוכה.

 הרבה תודות להרבה חברי אגודה וחברי עמותת המשתמשים שעובדים קשה מאד והרבה על הנושא. אני חייב לציין כמה ואני מתנצל מראש כלפי אלו שלא אזכיר: מוטי שוימר, אורי אביב, דוד קומפורטי, סם אלימלך, שמחה רשף, איציק לחובר, אלישע פרי, דוד אייזנברג, ניסים ואנונו, עו”ד דן משה, עו”ד דביר גסנר, עו”ד פדרו צ’רטקוב ועוד הרבה אחרים.

תודה ענקית לחברי הכנסת איילת שקד יצחק וקנין ואבישי ברוורמן, תודה ענקית לאיגוד הטייסים והיו”ר יוסי שוב, תודה ענקית למכון פישר וראש המכון אסף אגמון, תודה ענקית לרת”א וראש רת”א גיורא רום, תודה ענקית לכימ-ניר והמנכ”ל אודי זהר ולכל מי שעזר.

 שיהיה לנו בהצלחה ושכל חיילינו יחזרו בשלום לביתם.

שי פופר- יו”ר אגודת התעופה הכללית בישראל

תגובות

תגובות

סגור לתגובות.